KOČKOPES

pátek 22. března 2013

S troškou do mlýna

Po dlouhé době s příspěvkem na blogu, ale zas jen tak s troškou do mlýna. Nic výstředního nečekejte, naši milí čtenáři. Kočkopsí máma se právě odhodlala k závažnému životnímu kroku, změně pracovního místa. Mělo by to znamenat  více času na život, a doufejme i na blog. Tak zas něco na rozehřátí:

Pejskova zoubková víla
Z hodného a příkladného syna se nám Pejsek poslední dobou mění v samostatného a poněkud komplikovaného jedince. Minulý týden se rozhodl, že on prostě ukončí školní docházku v sedmé třídě, a basta. Na matčinu námitku, že takhle to nejde, že existuje jistá povinná minimálně devítiletá školní docházka, reagoval prostým sdělením: Tak budu zkrátka sedět ještě dva roky doma.
Kromě světa počítačových her jakoby pro něj nic jiného nemělo smysl, přesto se snaží uchlácholit matčinu nedůvěru vůči tomuto druhu zábavy: Mami neboj, já si dám obtížnost na mírumilovnost.

Pejsek hláskuje:
H jako Hamlet, L jako lama. Matka se dme pýchou. Pejsek pokračuje. F jako fiflena. Dž jako džínka (rozuměj žínka). Matka splaskne.

Kočička: Mami, ta holka lže jako věž.

Ani kočkopsí táta nezůstává pozadu a obšťastňuje rodinu vtipnými historkami. Jedním dechem mámě sdělí, že jeho firma momentálně nemá příliš zakázek, že prý má tak na týden práce, a že objednal nový gauč. Nu což, alespoň si ho užije.Žádné komentáře:

Okomentovat